Zrób to sam – Kwiaty w doniczce

Dziś kartka nadająca się na wiele okazji: Urodziny, Imieniny, Dzień Babci, Dzień Matki czy nawet w celu podziękowania dla bliskiej osoby. Bez zbędnego gadania. Zaczynamy!

Przygotuj:

• kilka arkuszy kolorowego bloku technicznego
  • nożyczki, ołówek
  • kilka ozdób takich jak: guziki, cekiny, wstążki

Sposób wykonania

1. Na osobnej kartce narysuj sobie wzór kwiatka. Z niego powstaną kwiatki do tej kartki. Wytnij szablon.
  2. Na dwóch kolorowych arkuszach (różnego koloru) odrysuj taką samą ilość kwiatków. Na jednego kwiatka potrzebujemy po jednym kwiatku z każdego koloru.
  3. Wybierz jaki kolor będzie „na dole” kwiatka. Jego płatki delikatnie zegnij ku dołowi. Dzięki temu kwiatki będą nieco żywsze i ciekawsze.
  4. Posmaruj klejem jedynie środek kwiatki z punktu 3 i naklej na niego kwiatek innego koloru. Mocno przytrzymaj przez chwilę, żeby dobrze się skleiły.
  5. Z papieru kolorowego wytnij małe kółeczka i naklej na uzyskany kwiatek. W ten sposób powstanie cały kwiatek.
  6. W taki sam sposób wykonaj resztę kwiatków.
  7. Na chwile odkładamy kwiatki. Czas na doniczkę. Kolorowy arkusz zegnij na pół.
  8. Na jednej części narysuj kształt doniczki. Dolną część doniczki wytnij na obu częściach zgiętej kartki. Na części która będzie tyłem odrysuj normalnie górę doniczki. Na przedniej części wytnij cześć „ponad” doniczkę by było na czymś poprzyklejać kwiatki.
  9. Teraz ozdób jak chcesz przód doniczki i zacznij doklejać przygotowane wcześniej kwiatki. Dodaj parę zielonych listków.
  10. Na koniec dodaj parę ozdób (kokardek, cekinów czy wstążek) oraz adekwatnie do potrzeby napis (na doniczce czy listku) np.: „Dla Ciebie”, „Wszystkiego Najlepszego”, „Dla mamy”. W środku napisz życzenia i podaruj komu chcesz :-)

Kontakt: daria.faka@op.pl   Studia: Psychologia, rok II Dodatkowe doświadczenie: Już od dłuższego czasu jest wolontariuszką w dzielnicowej ochronce dla dzieci w Rudzie Śląskiej w Orzegowie. Co tydzień organizuje dzieciakom z biedniejszych rodzin czas (łącznie z śniadaniem i obiadem), by również w dzień wolny od zajęć mogły zjeść coś ciepłego i uczestniczyć w różnorodnych, ciekawych zajęciach. W ramach ochronki uczestniczy też w akcjach charytatywnych. Zainteresowania: Psychologia interesowała mnie od dziecka. Tyle lat minęło i tadam! Jestem studentką psychologii. Najbardziej w przyszłości interesuje mnie praca z dziećmi i młodzieżą, trak więc i moje zainteresowania psychologiczne skupiają się na tym wymiarze. Dodatkowo uwielbiam czytać - pochłaniam wszystko, co wpadnie mi w ręcę. Hobbystycznie (choć nie zawsze) zajmuję się rysowaniem. Wręcz to uwielbiam i na szczęście w miarę mi to wychodzi. (...)