Zrób to sam - Kartka na Boże Narodzenie.

Ostatnio wkręcam się w wszystko, gdzie tylko mogę wyżyć się artystycznie. Rysowanie, malowanie, kwiaty z papieru, nawet do łask wróciła plastelina, która porzuciłam w dzieciństwie. W końcu postanowiłam spróbować swoich sił w tworzeniu kartek. Jest to łatwy sposób na obdarowanie bliskich czymś od serca. Do tego nie trzeba wiele. Na początku kolorowe kartki, nożyczki i odrobina wyobraźni. Z czasem moja szufladka przeznaczona na potrzebne materiały zapełniła się ozdobnymi dziurkaczami, cekinami, zestawami gwiazdek, wstążek, motylków, guzików, kolorowych pisaków i innymi tworzywami, które mogą się przydać. Dziś mam już dwie pełne szufladki materiałów i tysiąc pomysłów, które czekają na realizację. Ostrzegam: nie jestem mistrzem. Ale staram się i z paru „dzieł” jestem naprawdę zadowolona. Punktem kulminacyjnym zaś jest dla mnie mina moich bliskich, którzy są wdzięczni za oryginalna kartkę.

Na początek kartka na Boże Narodzenie. Zdaję sobie sprawę, że o tym teraz się nie myśli, ale wolę poświęcić w wakacje więcej czasu i skupienia na wykonanie ich, niż w grudniu, kiedy mogę nie mieć na to czasu i chęci.

Zaczynamy!

Przygotuj:

• 2 arkusze papieru kolorowego (po jednym z jednego koloru
  • białe śnieżynki wycięte z bloku rysunkowego; najlepiej trochę więcej (Nie musza być idealne! Ich kształt i tak będzie niewidoczny)
  • wstążkę
  • kolorowy pisak
  • klej, nożyczki
  • ozdoby, które będą służyć jako dekoracje na choinkę (mogą być to cienkie nitki, perełki, cekiny, guziki, wycięte gwiazdki z kolorowego bloku, cokolwiek!)  w tym miejscu już pragnę polecić zestawy startowe; ja swoje kupowałam na allegro, jest w nich wszystkiego po trochę i nie trzeba kupować ozdób osobno.
Po lewej przestawiam materiały na nasza kartkę, po lewej zaś przykładowy zestaw

Pamiętaj że moje materiały to tylko propozycja. Kolory oraz materiały możesz zmieniać według własnego uznania.

Sposób wykonania:

1. Jedną z kartek zegnij na pół.
  2. Z drugiego arkusza wytnij prostokąt na około 3/4 pierwszej kartki.
  3. Z wcześniej wyciętych białych śnieżynek ułóż na mniejszym arkuszu kształt choinki. Kiedy wzór choinki będzie zadowalający przyklej ułożone śnieżynki. Następnie doklej dodatkowe śnieżynki, aby choinka była pełna o odpowiednim kształcie. Nie musisz przyklejać śnieżynek dokładnie. Lepszy efekt jest, gdy ramiona śnieżynek lekko odstają.

4. Teraz ozdób choinkę. Przyklej na jej górze gwiazdę. Doklej gwiazdki, kokardki, guziki, cekiny, co tylko masz pod ręką.
  5. Wracamy teraz do naszej złożonej kartki. Na jej dole przyklej pasek z karki numer dwa, czyli z tego koloru, na którym układaliśmy choinkę. Na tym już przyklejonym pasku przyklej kawałek wstążki. Możesz też przykleić samą wstążkę.
  6. Teraz wytnij mały kawałek karki. Może być tego koloru, na której układaliśmy choinkę. Ja wycięłam dwa kawałki, po jednym z każdego koloru i nakleiłam na siebie. Następnie napisz na niej „Wesołych Świąt”.
  7. Aby nasza kartka nie była taka płaska trochę ją urozmaicimy. Przygotuj mały pasek twardszego papieru (mniejszy niż kawałek z punku 6). Zegnij go na trzy części. Następnie dwie boczne części znów na pół. Złóż jak na zdjęciu. Środkową sześć paska posmaruj klejem i przyklej po tylnej strony karteczki z napisem „Wesołych Świąt”.
  8. Następnie przyklej to na wstążkę w dolnej części całej kartki. Tak jak na zdjęciu, ale już na kartce.
  9. Na koniec przyklej kartkę z choinką na złożoną kartkę z wstążką i napisem „Wesołych Świąt”. I proszę mamy kartę na Boże Narodzenie.
  10. Teraz możesz już wpisać w środku życzenia i podarować komu tylko chcesz :-)

Kontakt: daria.faka@op.pl   Studia: Psychologia, rok II Dodatkowe doświadczenie: Już od dłuższego czasu jest wolontariuszką w dzielnicowej ochronce dla dzieci w Rudzie Śląskiej w Orzegowie. Co tydzień organizuje dzieciakom z biedniejszych rodzin czas (łącznie z śniadaniem i obiadem), by również w dzień wolny od zajęć mogły zjeść coś ciepłego i uczestniczyć w różnorodnych, ciekawych zajęciach. W ramach ochronki uczestniczy też w akcjach charytatywnych. Zainteresowania: Psychologia interesowała mnie od dziecka. Tyle lat minęło i tadam! Jestem studentką psychologii. Najbardziej w przyszłości interesuje mnie praca z dziećmi i młodzieżą, trak więc i moje zainteresowania psychologiczne skupiają się na tym wymiarze. Dodatkowo uwielbiam czytać - pochłaniam wszystko, co wpadnie mi w ręcę. Hobbystycznie (choć nie zawsze) zajmuję się rysowaniem. Wręcz to uwielbiam i na szczęście w miarę mi to wychodzi. (...)