Tagi, wrzuty, murale to tylko niektóre formy wyrazu artystycznego, z którymi możemy spotkać się na ulicach. Tej sztuki nie zobaczysz w galerii tylko w podwórkach, zapomnianych bramach i słabo dostępnych zakamarkach miasta.
Można by pomyśleć, że fotografia analogowa to już prehistoria, ale nic bardziej mylnego. Coraz więcej osób z kreatywnym polotem, odczuwających potrzebę twórczości sięga po aparaty Lomo.
Ośrodek Interwencji Kryzysowej jest miejscem, do którego zawsze możemy zwrócić się po pomoc w różnych, kryzysowych sytuacjach. O specyfikę pracy z kryzysem, problemy z jakimi zgłaszają się klienci, a także o przebieg samej interwencji zapytałam panią Hannę.
[foto:::left:2:bez_podpisu] Mam przyjemność rozmawiać z Panią Ewą Dudkiewicz, która założyła i prowadzi Śląską Fundację Obywatelską LEX CIVIS w Katowicach. Z wykształcenia jest pedagogiem opiekuńczo-resocjalizacyjnym.
[foto:single:0:center:3:bez_podpis] Katowice pełne są wciąż nieodkrytych miejsc, skrzętnie ukrytych skarbów i małych tajemnic. Warto uważnie się rozglądać, by ich nie przeoczyć.
Magdalena Kulus to filolożka z wykształcenia, gawędziarka z zamiłowania. Pisze więcej niż czyta, chociaż wie, że powinno być na odwrót. Na co dzień urzędniczka - pracuje w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Tychy. Zadebiutowała w 2011 roku książką o swoim psie asystencie pt. "Blondyn i Blondyna". Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego - zajmuje się literaturą dzieci i młodzieży, recenzuje książki, pisze rozprawę o polskiej recepcji "Ani z Zielonego Wzgórza".
Jan ma 41 lat. Jest alkoholikiem trzeźwym od 6 lat. Zgodził się na szczerą rozmowę o swoim życiu, uzależnieniu i drodze wychodzenia z niego oraz o emocjach i wspomnieniach z tym związanych.
Jan ma 41 lat. Jest alkoholikiem trzeźwym od 6 lat. Zgodził się na szczerą rozmowę o swoim życiu, uzależnieniu i drodze wychodzenia z niego oraz o emocjach i wspomnieniach z tym związanych.
Borderline to inaczej osobowość chwiejna emocjonalnie lub pograniczne zaburzenie osobowości. Termin ten został wprowadzony przez Roberta Knight'a w połowie XX wieku w celu określenia osób, których zaburzenia psychiczne mieściły się między zaburzeniami psychotycznymi (schizofrenicznymi) a zaburzeniami neurotycznymi (nerwicami). Pacjenci, często balansując pomiędzy wyżej wymienionymi zaburzeniami, skłaniają się raz bliżej nerwicy, następnym razem znów zbliżają się swoim zachowaniem ku schizofrenii.
Dr Małgorzata Chrupała-Pniak, adiunkt w Katedrze Psychologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Śląskiego, wykładowca Szkoły Zarządzania UŚ, badacz i znawca szeroko rozumianych zagadnień psychologii pracy i organizacji, odpowiedziała na pytania dotyczące aktualnej sytuacji młodych ludzi na rynku pracy.