Szlakami Kulinarnej Hiszpanii cz. II SEWILLA

Przystanek: SEWILLA

Pozostajemy dalej w rejonach Andaluzji, ale tym razem przenosimy się kulinarnie do jej stolicy, którą jest Sewilla. Osoby, które zaczęły lekturę od tego przystanku, zachęcam do przeczytania pierwszej części tego cyklu dotyczącej Malagi, gdzie znajdziecie dodatkowo ciekawe i przydatne informacje dotyczące kultury spożywania posiłków w Hiszpanii.

W Sewilli serwuje się ryby i owoce morze, ale znacznie częściej na talerzu pojawia się również mięso. Zatem zjemy tutaj:

1. Salmorejo con jamón – zupa, gęsty krem ​​z pomidorów i chleba, z oliwą z oliwek oraz czosnkiem. Podawana jest na zimno wraz z las guarniciones, są to małe kawałki Jamón Serrano (podsuszana, dojrzewająca szynka), pokrojonego jajka na twardo i kawałków tuńczyka.
  1. Bacalao con tomate - dorsz atlantycki zapiekany w sosie pomidorowym.

1. Montadito de lomo al whisky – kanapka z marynowaną w whisky, a następnie pieczoną, polędwicą wieprzową; podawana z chipsami.
  1. Montadito de gambas – kanapka ze smażonymi krewetkami i rozmarynowym  majonezem; podawana z chipsami.

Ciekawostka: w  barach tapas, Salmorejo, używane jest często jako sos do przygotowywanych tam kanapek, lub po prostu  podawane jest jako zupa wraz z nimi.

Więcej dań i zdjęć możecie zobaczyć na moim blogu:

BYŁA REDAKTOR DZIAŁU "JESTEM WŚRÓD LUDZI" Kontakt: karolinagumpert@gmail.com Studia: Psychologia, Rok V, Specjalizacje: Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego   Doświadczenie zawodowe (praktyki, staże, współpraca): Odbyłam praktyki na Oddziale Psychiatrii i Psychoterapii w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca w Katowicach w charakterze uczestnika i prowadzącego zajęcia grupy terapeutycznej oraz na Oddziale Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu jako obserwatorka, uczestniczka i prowadząca zajęcia terapeutyczne. (...)