• Opublikowane 14 November, 2019

Serdecznie zapraszamy 18.11.2019 r. o godz. 16:15 do auli Wydziału Teologicznego UŚ na projekcję cyfrowo odnowionej wersji jednego z najbardziej ikonicznych filmów na temat Górnego Śląska „Sól ziemi czarnej” w reżyserii Kazimierza Kutza.

Seans poprzedzi wykład wprowadzający dr hab. Ilony Czopik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Projekcja odbywa się w ramach konferencji Obraz Powstań Śląskich i plebiscytu w edukacji, historiografii, kulturze i przestrzeni publicznej”, dzięki uprzejmości Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Instytucji Filmowej Silesia Film.

Konferencja wpisuje się w projekt Uniwersytetu Śląskiego „Panteon Górnośląski – badania naukowe”, realizowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Dialog”.

Więcej informacji o konferencji: https://www.panteon.gornoslaski.us.edu.pl/konferencja/