• Opublikowane 16 Grudzień, 2013

Poradnik zasad savoir vivre wobec osób z zaburzeniami psychicznymi

W ramach realizacji projektu "Co nas spina? - Kampania profilaktyczno-informacyjna" pracownicy Biura Wsparcia Studenta Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach oraz redakcja portalu Wiec Jestem! przygotowali poradnik zasad savoir vivre wobec osób dotkniętych wybranymi zaburzeniami psychicznymi. Zasady zostały opracowane przez studentów oraz specjalistów przeprowadzających warsztaty poruszające zagadnienia tych zaburzeń.

Poradnik zawiera zasady savoir vivre wobec osób dotkniętych takimi zaburzeniami jak:
  • Zespół Aspergera
  • zaburzenia odżywiania
  • zaburzenia psychotyczne
  • depresja poporodowa

W treści poradnika znajduje się również opisa przebiegu kampanii oraz raport z badania kwestionariuszowego przeprowadzonego wśród studentów Uniwersytetu Śląskiego, mającego na celu określenie głównych problemów psychologicznych z jakimi zmagają się nasi studenci.

Zapraszamy do czytania!

​​​​

Organizatorami kampanii są Uniwersytet Śląski oraz Śląska Kawiarnia Naukowa.

Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.