Placuszki z cukinią i marchewką

Placuszki powstały jako swego rodzaju fuzja względem placków ziemniaczanych, których nie mogę jeść, ponieważ nie wolno mi jeść ziemniaków. W tym przepisie zawsze używam mąki pszennej. Jest to mój ulubiony przepis obiadowy i lubię go wykorzystywać, gdy spodziewam się gości, ponieważ jest bardzo szybki i prosty w wykonaniu, a smak jest zniewalający.

Placuszki z cukinią i marchewką

Składniki:

• 400 g kefiru
  • 250 ml wody gazowanej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 1½ szklanki mąki pszennej
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 1 jajko
  • 125 g mozzarelli
  • 50 g sera żółtego
  • 2 średnie marchewki
  • 2 średnie cukinie
  • szczypiorek
  • 1 łyżeczka curry, ostrej papryki
  • sól i pieprz
  • olej do smażenia

Na samym początku warto przygotować wszystkie składniki, aby o niczym nie zapomnieć podczas przygotowywania posiłku.

Cukinię i marchewkę obieramy, myjemy i trzemy na tarce. Szczypiorek myjemy i siekamy drobno.

Następnie trzemy na tarce ser żółty i kroimy kulkę mozzarelli w drobną kosteczkę. Łączymy oba sery.

Do osobnej miski wlewamy 400 g kefiru, 250 ml wody gazowanej, dodajemy jajko, oliwę z oliwek, mąkę pszenną, proszek do pieczenia i przyprawy. Wszystko należy zmiksować.

Do płynnej masy dodajemy starte warzywa oraz szczypiorek. Mieszamy ręcznie, po czym dodajemy oba rodzaje sera. Mieszamy wszystkie składniki bardzo dokładnie.

Pamiętajcie, aby podczas przygotowywania placuszków kosztować, czy ciasto jest dobre i czy ilość dodanych przypraw jest wystarczająca.

Na rozgrzaną patelnię wykładamy dużą łyżką porcję placuszków i smażymy kilka minut z obu stron, aż nabiorą złotego koloru.

Dobre rady:

• Jeżeli nie przepadacie za serem żółtym lub mozzarellą, możecie dodać inny rodzaj sera, bądź  zastąpić je serem feta.
  • Podane przeze mnie przyprawy są przykładowe, więc jeżeli nie lubicie ostrych przypraw, możecie dodać do ciasta koperek, bazylię, odrobinę tymianku lub inne ulubione zioła i przyprawy.

Smacznego !!!

Kontakt e-mail: ann.ski@op.pl Strona internetowa: https://www.facebook.com/Namaar-Oriental Kierunek i rok studiów: absolwentka pedagogiki zdrowia, Uniwersytet Śląski w Katowicach Kursy i szkolenia: Instruktor zajęć grupowych fitness Instruktor Indoor Walking Kurs Jumping Fitness Szkolenie OM Fascia in Movement Certyfikowany kurs u Karima Nagi „Musicality for dancers” Zainteresowania: Zdrowie w aspektach biologicznym, psychologicznym i społecznym; medycyna naturalna; zdrowy styl życia; aktywność fizyczna; fitness; taniec arabski; ciało w perspektywie społecznej; zaburzenia odżywiania; otyłość; life-coaching; gotowanie; bushcraft; opencasching; wspinaczka górska. Doświadczenie:  Instruktorka zajęć grupowych fitness w Fitness Factory Chorzów Instruktorka zajęć grupowych fitness i tańca orientalnego Strefa Fitness Tychy Instruktorka zajęć grupowych fitness w Gym el Toro Sosnowiec Udział w projektach tj. (...)