• Opublikowane 28 Czerwiec, 2015

„Opowieści doktora Primo” – Przewodnik po Uniwersytecie Śląskim

„(…) Pozwólcie, że się przedstawię. Nazywam się Primo, doktor Primo. Znacie powiedzenie „Primus inter pares” (łac. Pierwszy wśród równych)? To właśnie ja! Student Pierwszy i Wieczny. Trzymałem Platona za rękę, gdy wychodził z jaskini i przecierałem okulary Einsteinowi, by mógł zapisać czytelnie wzór teorii względności. Podpierałem teleskopy Kopernika i Galileusza, a z Michałem Aniołem zmalowaliśmy niejedno. Przejrzałem na wskroś Roentgena i pracowałem z Skłodowską-Curie po śmierci Piotra. Niejedno nosiłem imię i z niejednego pieca jadłem chleb, niemniej ostatnimi czasy to na Uniwersytecie przebywam najchętniej, bo ciągnie mnie do wiedzy jak pszczołę do miodu. Przyciąga mnie zapach możliwości, słodycz rozwoju, ale najbardziej raduje moje serca widok młodzieży na progu uczelni. (…)”

Ze wstępu do Przewodnika po Uniwersytecie Śląskim

Chcesz poznać doktora Primo? Koniecznie zajrzyj tutaj:

Wersję papierową możesz otrzymać w dziekanacie na Twoim wydziale oraz w Centrum Obsługi Studentów (Katowice, ul. Bankowa 12, parter).