• Opublikowane 28 Marzec, 2016

Nasze wrażenia z Intel Extreme Masters

Foto: Telewizja internetowa UŚ
Intel Extreme Masters to nie tylko impreza poświęcona oglądaniu e-sportowych profesjonalistów. To także targi sprzętu komputerowego, na których można zobaczyć i pobawić się najnowszymi nowinkami technologicznymi. IEM jest w tym momencie największą tego typu imprezą w Europie. I podczas tych trzech dni było to czuć i widać doskonale. Klimat targów jest na pewno jedną z wielu zalet tej imprezy. A w tym roku emocji, które towarzyszyły rozgrywkom, było wyjątkowo wiele. Każdy chyba skrycie liczył na to, że po raz kolejny Virtus.Pro wygra turniej Counter Strike. Tak samo podejrzewam, że nie jedna osoba chciała, by w końcu dominacja koreańskich graczy w Starcrafa uległa zmianie.

W piątek oczy wszystkich były skupione na grę Polaków, którzy toczyli walkę z swoim arcy-rywalem, szwedzkim zespołem Fnatic. Ciężko opisać w paru słowach emocje, które pojawiły się w Spodku podczas tego spotkania. Tłum ludzi udekorowany w barwy Virtus.Pro jasno dawał do zrozumienia kogo widzowie chcą zobaczyć w finale. Publiczność robiła, co tylko mogła, by Virtus.Pro poczuł wsparcie. Na pewno każdy miał przed oczami finał sprzed dwóch lat, kiedy to właśnie członkowie tego zespołu sięgnęli po złoto. Niestety dla Virtusów, Fnatic jest obecnie w swojej szczytowej formie. I było to doskonale widoczne. Po Polakach było widać, że przygotowali się bardzo solidnie do turnieju, jednakże jak wspomniałem wcześniej - Fntaic jest potężnym zespołem, który nie raz już udowodnił, że na świece nie ma obecnie nikogo, kto może mu przeszkodzić. I dlatego Polacy na etapie ćwierćfinałów musieli jednak pożegnać się z turniejem.

Virtus.Pro nie był jedynym polskim akcentem na tym turnieju. Gra Artura "Nerchio" Blocha, gracza w Starcrafta 2, dostarczyła dużych emocji wszystkim fanom. Nerchio jest wspaniałym zergiem, który opanował jak mało kto tę rasę w sc 2. Podczas pierwszych jego dwóch gier z Poltem (koreańskim graczem, który gra terranem) naprawdę wiele wskazywało na to, że to może właśnie jest ten dzień, kiedy doczekamy się Polaka, który sięgnie po puchar w Starcrafie.

Ale po raz kolejny okazało się prawdą to, że Starcraft jest grą koreańskich graczy. Chodź trzeba przyznać, że gra nie była jednostronna jak w poprzednich latach i kto wie, może za rok uda nam się w końcu sięgnąć po puchar?

Intel Extreme Masters to impreza poświęcona przede wszystkim grom komputerowym. Rozrywce, która wprawdzie w ciągu ostatnich paru lat nabrała trochę popularności, to jednak nadal jest jeszcze niszowa w Polsce. Przez te trzy dni gracze w naszym kraju mieli swoje małe święto. W tym roku te trzy dni upłynęły dla wszystkich pod znakiem niesamowicie dobrej zabawy, dużej ilości pozytywnych emocji i przede wszystkim w towarzystwie ludzi, z którymi dzielą oni wspólne zainteresowanie – pasję do gier komputerowych.

Autor: Mariusz Masztalerczuk

Foto: Telewizja internetowa UŚ