Łukasz Drążek

REDAKTOR DZIAŁU 'TWORZĘ'

Nazywam się Łukasz Drążek. Pochodzę z Boguchwałowic (niewielka wieś gminy Mierzęcice). Studiuję języki stosowane, angielski z językiem francuskim o profilu tłumaczenowym na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu. Piszę odkąd pamiętam. Książki, wiersze... Pisanie jest moją pasją. Tak jak wiele innych rzeczy. Marketing, psychologia, taniec (liczne choreografie), reżyseria i montaż filmów (kilkanaście filmów na moim kanale youtube), muzyka. Powracając jednak do pisania; mam na koncie 4 książki. Wszystkie zostały zaakceptowane przez wydawnictwa, jednakże publikację uniemożliwiły mi pieniądze, a właściwie ich brak. Niestety w tym kraju debiutant bez znajomości nie ma prawa istnieć. Niemniej jednak kocham pisać i nigdy nie chcę przestać tego robić. Tomik wierszy „Legendy o człowieku doskonałym” tworzyłem trzy lata. Ale to nic w porównaniu do powieści, które pisałem po 4 lata.

Lubię o sobie myśleć, jako o osobie aktywnej. Każdego dnia ćwiczę, uprawiam yogę, biegam, tańczę, jeżdżę na rowerze (o ile pozwala mi na to czas). Dodatkowo uczę się języka hiszpańskiego, kręcę nowe filmy i przede wszystkim tworzę. Jakże to piękne uczucie- zobaczyć swoją własną pracę na półce w bibliotece. To pragnę osiągnąć. I do tego dążę.

Galeria

Blaski Buguchwałowic

Zawsze zwykłem mówić, że Boguchwałowice to dla mnie największa inspiracja. W każdej z moich powieści widać wpływ tej wsi. W każdym wierszu da się poczuć nutę tego piękna. Aby Wam zobrazować to, co widzę, przesyłam kilka zdjęć. Mam nadzieję, że zainspirują Was tak samo, jak i mnie.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.