Katarzyna Szymiczek

Kontakt: kasia.szymiczek@wp.pl   

Studentka Komunikacji Promocyjnej i Kryzysowej oraz Administracji. W ramach studiów rozwija swoje umiejętności trenując samoobronę. Do jej pasji należy turystyka górska, łyżwiarstwo szybkie i śpiew wielogłosowy.

Artykuł

Komunikacja niewerbalna a wiarygodność

  • 2 Październik, 2014
  • Katarzyna Szymiczek
  • mowa ciała, kłamstwo, komunikacja, mimika, proksemika,

Komunikacja niewerbalna jest wszystkim tym, co składa się na przekazywanie wiadomości między ludźmi bez użycia słów, czyli za pomocą gestów, mimiki twarzy, ruchów i póz ciała, odległości w jakiej się znajdujemy a także wzroku. Antropolog Albert Merabian stwierdził, że tylko 7% informacji w czasie rozmowy czerpiemy z wypowiedzianych do nas słów, a na pozostałe 93% składa się tembr głosu i mowa ciała. Można z tego wywnioskować, iż człowiek w trakcie rozmowy przyswaja to co ważne, najpierw za pomocą wzroku, a dopiero później dzięki swojemu słuchowi.

Czytaj dalej


Artykuł

Kryzys czy rozwój? - wybrane skutki oddziaływania sytuacji ekstremalnej na jej uczestników

  • 20 Kwiecień, 2015
  • Katarzyna Szymiczek
  • Kryzys czy rozwój? - wybrane skutki oddziaływania sytuacji ekstremalnej na jej uczestników; terroryzm, zakładnik; zakładnicy; porwanie; PTSD; trauma; ekstremalny stres; stres,

Sydney, około 9:30 czasu lokalnego, do kawiarni Lindt w biznesowej dzielnicy miasta wchodzi uzbrojony mężczyzna. W środku prawdopodobnie znajduje się około pięćdziesięciu osób.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.