• Opublikowane 24 November, 2016

Jak nie przepłacać za granicą

Stypendium zagraniczne? Wakacyjny wyjazd do pracy za granicę? A może po prostu krótkie odwiedziny u znajomych? Niezależnie od tego czy wyjeżdżasz za granicę sporadycznie, czy kilka razy w miesiącu, ważne, aby wyjeżdżając, nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy i nie przepłacać za wymianę walut.

A gdyby nie trzeba było się zastanawiać i kalkulować gdzie wymienić walutę i czy ten, właśnie dzisiejszy kurs wymiany jest najkorzystniejszy? Gdyby można było płacić tak, jak płacimy na co dzień – tą samą zwykłą kartą, dokładnie tyle ile widnieje na rachunku za kawę, czy wypożyczenie roweru - bez żadnych prowizji i przewalutowań?

Niezastąpiona w kraju, za granicą pokazuje klasę

Rozwiązaniem może być karta wielowalutowa Banku Pekao SA. To unikatowe rozwiązanie na rynku. Karta działa w kraju jak zwykła karta do rachunku. Za granicą natomiast pokazuje swoją klasę. Karta sama wie w jakiej walucie płacimy i rozlicza w niej płatność.

Jak płacić kartą wielowalutową za granicą? Wystarczy zasilić odpowiedni rachunek walutą kraju, do którego się wyjeżdża. Karta będzie wtedy sama przełączała się między rachunkami w zależności od tego gdzie będziemy akurat płacić. A my, jadąc na weekenddo Berlina, zapłacimy tą samą kartą za bilety w kasie na Dworcu Zachodnim w Warszawie (obciążony zostanie rachunek w złotych), a następnie za w Berlinie za obiad w jednej z tutejszych knajpek (obciążony zostanie rachunek w euro).

Szybka wymiana waluty w podróży

Kartę wielowalutową można równocześnie podłączyć do rachunku w złotówkach oraz czterech najpopularniejszych walutach: euro, dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim, czy franku szwajcarskim. Dzięki temu, można płacić bezpośrednio bez prowizji i przewalutowań w około trzydziestu państwach. Jeśli nie mamy waluty na rachunku walutowym, można szybko, jeszcze w pociągu, przelać pieniądze, korzystając z kantora internetowego Banku Pekao. Kursy wymiany są konkurencyjne.

A na koniec dnia…

A co jeśli wieczorem postanowimy zjeść coś pod gołym niebem i okaże się, że przydałoby się trochę euro w gotówce? Wystarczy rozejrzeć się za bankomatem z jedynką Grupy Unicredit (w europejskich miastach jest ich sporo) i bez żadnych opłat wypłacić pieniądze kartą wielowalutową Banku Pekao.

Warto wypróbować kartę korzystając z „Promocji dla młodych”, która obowiązuje do końca 2016 roku. W ramach promocji młodzi, którzy do końca tego roku otworzą rachunek Eurokonto Intro, za prowadzenie rachunków walutowych i wypłaty z bankomatów w kraju zapłacą 0 złotych do końca 2018 roku. Bezpłatne jest również wydanie karty wielowalutowej. A w przypadku aktywnego korzystania z karty bank nie pobierze za nią opłaty miesięcznej – wystarczą 4 transakcje bezgotówkowe w miesiącu. Promocyjne warunki pakietu dla młodych obowiązują do 31 grudnia 2018 r. i dotyczą klientów, którzy założą Eurokonto Intro do 31 grudnia 2016 r.

Artykuł przygotowany przez Bank Pekao S.A.