• Opublikowane 21 Czerwiec, 2016
08 października 2016

W sobotę 8ego października 2016 r. w Parku Śląskim odbędzie się druga edycja wydarzenia „Bieg(z)Usiem pod Egidą” – wspólnej inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego i partnerów. To symboliczny bieg na dystansie 4,8 km zorganizowany z okazji 48. urodzin Uniwersytetu Śląskiego. Trasa będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i amatorów nordic walkingu. Start biegu zaplanowany został na godz. 11.00 przy hali „Kapelusz”. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o dokonanie rejestracji poprzez stronę internetową i uiszczenie opłaty startowej w wysokości 10 złotych. Osoby niepełnosprawne i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku są zwolnieni z opłaty. W Biurze Biegu, które czynne będzie w dniu imprezy w godz. od 9.00 do 10.30, przeprowadzona będzie weryfikacja uczestników na podstawie dokumentów tożsamości. Tam też zawodnicy odbierać będą numery startowe. W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie.

Zwycięzcy biegu zostaną wyłonieni na podstawie elektronicznego pomiaru czasu w dziewięciu kategoriach:

• indywidualna mężczyzn w wieku 18−35 lat
  • indywidualna mężczyzn w wieku 35−50 lat
  • indywidualna mężczyzn powyżej 50 roku życia
  • indywidualna kobiet w wieku 18−35 lat
  • indywidualna kobiet w wieku 35−50 lat
  • indywidualna kobiet powyżej 50 roku życia
  • osoby niepełnosprawne kategoria open
  • indywidualna mężczyzn w kategorii nordic walking
  • indywidualna kobiet w kategorii nordic walking.

Trzy pierwsze osoby w każdej kategorii zostaną nagrodzone.

Współorganizatorami biegu są: Park ŚląskiKlub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego,. Teren ochrania agencja ERA. Obsługę medyczną zapewnia CenterMed Katowice .

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Chorzowa.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32 359 19 75 oraz drogą elektroniczną – adres e-mail: bieg@us.edu.pl. Rejestracja zawodników będzie trwać do 7 października. W dniu imprezy w godz. od 9.00 do 10.30 prowadzone będą jeszcze zapisy w Biurze Biegu.