• Opublikowane 14 Maj, 2015

"Czy wiesz, że" - teoria względności

Telewizja Uniwersytetu Śląskiego prezentuje szósty już odcinek z najnowszego cyklu „Czy wiesz, że”, zrealizowanego przez Martynę Gwóźdź.

W cyklu zajmować będzie się niekonwencjonalnymi zagadnieniami, ale i również pogłębiać wiedzę o tych z pozoru oczywistych.

W tym odcinku teoria względności!

Paradoks bliźniąt - to tak naprawdę paradoks czy fakt? Szczególna Teoria Względności opracowana ponad 100 lat temu przez Alberta Eistena głosi, że czas w ruchu płynie wolniej. Sprawdźcie, jaki mógłby być tego skutek dla ludzkości.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka "Czy wiesz, że?".