Biżuteria z modeliny - tutorial cz.2

Chciałam Wam zaproponować prosty sposób na wykonanie oryginalnego wisiorka, zawieszki do telefonu lub breloka do kluczy przy użyciu modeliny, sylikonu i kilku narzędzi, które macie w domach.

Potrzebujemy:

• modeliny w dowolnym kolorze
  • białego sylikonu (w tubce lub dużego, do którego potrzebny jest jeszcze specjalny pistolet do kleju lub sylikonu)
  • końcówka do wyciskania kremu
  • szpilka
  • brokat / małe ozdoby na paznokcie/ inne rzeczy, którymi chcielibyście ozdobić waszą mini babeczkę
  • kółko do breloka / zawieszka do wisiorka / zawieszka do telefonu
  • foremka sylikonowa do wykonania spodu babeczki, lub szpilka do zrobienia rowków

Wykonanie:
1. Rozrabiamy modelinę na miękką masę, mieszamy z nią brokat.
2. Następnie wkładamy rozrobioną z brokatem modelinę do foremki, mocno dociskamy. Nadmiar modeliny odcinamy- można z niej zrobić kokardkę, lub inną ozdobę. Jeśli nie macie foremki, można uformować modelinę w odpowiedni kształt i trzymając ją palcem wskazującym i kciukiem robić rowki szpilką.

Kokardka:
- pozostały kawałek modeliny wałkujemy i spłaszczamy
- odcinamy zaokrąglone brzegi, zawijamy do środka
- obracamy, robimy wgłębienia szpilką
- odcięte rogi formujemy w wałek, który również spłaszczamy
- przyklejamy tak, aby imitował wiązanie

3. Foremkę z modeliną wsadzamy do lodówki na 10 minut.
4. Po tym czasie naszą babeczkę można wyjąć z foremki delikatnie ugniatając jej brzegi i dno, aby modelina wyskoczyła.
5. Modelinę, która wygląda teraz zupełnie jak spód mameczki wkładamy do piekarnika na 15- 20 minut na temperaturę 110 stopni.
6. Teraz bardzo trudna rzecz: po ostygnięciu babeczki trzymając ją mocno jedną ręką, drugą nakładamy sylikon, tak aby imitował krem. Wymaga to pewnej wprawy, nie zrażajcie sie po pierwszej próbie. Jeśli coś się nie uda sylikon można zetrzeć, lub oderwać po wyschnięciu.
7. Kiedy mamy już krem na naszej babeczce wbijamy w środek szpilkę i przygotowane wcześniej, wg własnego uznania, ozdoby.
8. Mamy gotową babeczkę! Można z niej zrobić wisiorek, brelok, zawieszkę, w zależności od naszych potrzeb.

Dla porównani kilka innych pomysłów na wykorzystanie modeliny i sylikonu:

Kontakt: gawina3@o2.pl Studia: Filologia polska, I rok   Dodatkowe doświadczenie (działalność w organizacjach, praktyki, wolontariat): od 6 lat działalność w ZHP, opieka nad dziećmi w ramach wolontariatu, organizacja imprez dla dzieci w ramach wolontariatu Zainteresowania: Literatura, handmade, działalność w ZHP Dodatkowe informacje o autorze:  Studentka filologii polskiej, w przyszłości na specjalności edytorstwo i korekta. Interesuję się wszystkim co dzieje się wokół mnie, lubię podejmować wyzwania i uczyć się nowych rzeczy. Uwielbiam słodycze, moje studia i powodować uśmiech na twarzach innych ludzi. (...)